Twitter Takipçi Kasma Yöntemi

Twitter Takipçi Kasma Yöntemi

Dünya’da en popüler sosyal medya araçlarından biri olan Twitter’ı milyonlarca insan kullanmakta fakat tarihini bilenlerin sayısı çok azdır. Twitter takipçi kasma tekniklerini anlatmadan önce kullandığımız uygulamanın geçmişine bakmak önemlidir. Twitter 14 kişilik bir arkadaş ekibinin bir araya gelmesiyle başlayan bir maceradır. O ekibin içerisinden Jack Dorsey isimli kişi telefonda mesajlaşma işleminin daha modern bir web tabanlı sistem içerisinde bulunmasını istemiştir. Yani kuruluş amacı mesajlaşma ihtiyacı üzerine olmuştur.


Twitter Takipçi Hizmetimiz: Twitter Takipçi Paketlerimiz İçin Buraya Tıklayınız


Twitter’a baktığımızda anlık bilgi ve haber paylaşımı, kurum ve işyerleri kampanyaları, duyurular vs. paylaşımları yapılmaktadır. Bunun için haber ve duyuru alanında paylaşım ve etkileşim alımında Twitter çok büyük rol oynamaktadır. Hatta uygulama marketlerinde bile Twitter sosyal ağ olarak değil Haber kategorisi altında indirilmektedir.


Twitter Takipçi Kasma ve Bazı Teknik Terimler


TT(Trending Topic): Twitter takipçi kasma işlemi için de en uygun ortamlardan birisi olan trendler bölümü Twitter’da anlık olarak tartışılan 10 konuyu içeren bölümdür. O anda tartışılan konulardaki hashtagleri kullanarak paylaşım yapmak takipçilerinizi arttırmada önemli bir husustur.


FF(Friday Follow): Şu anda etkisi azalmış olan ff Twitterda tavsiye içeren paylaşımlardır.Bu hashtagi onun ismiyle beraber paylaştığınızda kullanıcılar o kişiyle etkileşim haline girerler.


RT(Retweet): Bir başka kişinin paylaşımını kendi profilinizde paylaşma işlemidir. Twitter takipçi kasma için ünlü kişilerin tweetlerini retweetleyebilirsiniz.


Hashtag: Türkçe karşılığı etiket olan Hashtag Twitter’da herhangi bir konu başlığını aramak için kullanılır.Bu sayede istenilen konulara ulaşmak çok kolay olmaktadır.Kendi kişisel markanız için etkileşim almak ya da Twitter takipçi kasma için popüler hashtagler kullanabilirsiniz.


DM(Direct Message): Twitter kullanıcılarının birbirleriyle özel olarak mesajlaştığı alandır.


Twitter Takipçisi Kasmak İçin Hangi Paylaşımlar Yapılmalı?


Sosyal medya ortamlarında başarılı bir kullanıcı olmak gün geçtikçe daha önemli hale gelmektedir. Twitterda popüler olmanın yolu en başta profil fotoğrafınız ve bilgilerinizden geçiyor. Profil biyografinizde kendinizle ve yapacağınız paylaşımlarla ilgili kısa kısa notlar bırakmak profilinize giriş yapan takipçinin ilgi alanlarına göre sizi takip edip etmeyeceğine karar vermesini sağlayacaktır. Yaptığınız paylaşımların etkili olması için püf noktalar:


  • Tweetlerinizin kısa ve öz olması gerekir ve eğer ihtiyacınız yoksa 140 karakterlik paylaşım limitinin hepsini kullanmamanız gerekmektedir.
  • "@" ifadesiyle attığınız tweetler sadece o kullanıcıyla ve o kullanıcıyı takip eden kullanıcı ile sizin aranızda olduğunu unutmayın ve paylaşımlarınızı ortak ilgi alanına göre yapmayı unutmayın.
  • "#" işareti fazla kullanmaktan kaçının. Bu işareti doğru ve etkili kullandığınızda iyi sonuçlar almanızı sağlayabilir fakat fazla kullanımı diğer kullanıcılar tarafından antipatik ve rahatsız edici olarak algılanmaktadır.

Twitter Takipçi Kasma Yöntemleri


Dikkat Çekin: Twitter’da takipçi elde etmek için retweet edilebilecek olan gönderileri paylaşmak sizi diğer insanlar ile etkileşim almanızı sağlayacaktır.


Takipçilerinizle Etkileşim Halinde Olun: Gönderdiğiniz tweetlere yapılan kullanıcı yorumlarına cevap vermeyi ihmal etmeyin. Böylece daha fazla etkileşim alabilirsiniz.


Retweet Edin: Önemli paylaşımlar her zaman diğer kullanıcılar tarafından ilgi görmektedir. Dolayısıyla anlık haberleri ve sanal dünyada faydalı olduğunu düşündüğünüz içerikleri retweet etmek Twitterda takipçi kasma için oldukça etkilidir.


Mention(Bahsetmek) Gönderilerine Cevap Verin: Herhangi bir kullanıcının attığı tweette sizden bahsedilirse, tweeti atan kişiye cevap vermek takipçi kasmak için gerçek anlamda etkisi yüksek olan tekniklerden birisidir. Hayatımızın bazı anlarında bu olayın bir örneğine raslamaktayız aslında. Nasıl ki bir olay olduğunda insanlar tüm dikkatini o noktaya veriyor. Twitter üzerinde de bu durum böyledir. Tartışmalar başka kullanıcıların dikkatini çekebilir.


Twitter Takipçi Kasma Yöntemleri

Gereksiz Tweet Atmayın: Twitter takipçi kasma işleminin tam anlamıyla verimli olması için tweet atmak önemlidir. Fakat bunu aşırı şekilde yaptığınızda sizi takip eden kullanıcılar takibi bırakacaktır. Dolayısıyla her an paylaşım yapmak yerine etkili fikirlerin paylaşımı bu konuda daha sağlıklı olacaktır.


Ortalama Tweet Atın: Bir gün sürekli paylaşım yapıp ertesi gün hiçbir gönderi paylaşmamak takipçilerinizi kaybettirecektir.Her gün belli miktarlarda paylaşımlar yapın.


Antipatik Olmayın: Twitter’da takipçi kasmak ve ilgi toplamak için nefret söylemi içerikler paylaşmak mevcut takipçilerinizi de kaybettirecektir.


Sosyal Mesajlar Verin: O an gündemde tartışılan herhangi bir olay hakkında sosyal mesaj verici paylaşım yapmak Twitterda takipçi kasmanızı sağlayacaktır.


Tanımadığınız İnsanları Takibe Alın: Farklı insanları takibe almak o kişinin takip ettiği insanların sizi takip etmesini sağlayacaktır. Böylece Twitterda takipçi kasmak daha kolay hale gelecektir.


İlk Olun: Çevrenizde yaşanan ve haber niteliği taşıyan bir olayın fotoğraflarını çekip paylaşım yapmak Twitterda takipçi kasmak için etkili bir başka yöntemdir.


Twitter’da Reklam Kampanyası Düzenlemek: Kişisel bir markanız ya da internet sayfanız varsa Twitter reklam hesabı oluşturarak istediğiniz kitlelere ulaşabilir böylece rahatlıkla Twitter takipçisi kasabilirsiniz.


Takipçi Almak: Twitter takipçi kasma için en etkili yöntem paket halinde satılan servisleri kullanmaktır. İnternet siteleri üzerinden şifresiz bir şekilde istediğiniz miktarda Twitter takipçisi, beğenisi, retweet vs. satın alabilirsiniz.Satın aldığınız Twitter takipçilerinizi hesabınıza aktarmak için sadece kullanıcı adınızı site yöneticisine ileterek hızlı bir şekilde takipçi kasabilirsiniz.Ayrıca ücretsiz bir şekilde kullanıcı adı ve şifrenizi isteyen size Twitter takipçisi kasmak için vaatler veren sitelere itibar etmemek gerekmektedir.


Twitter Takipçi Kasmak Artık Çok Ucuz


İlk olarak bütçenize uygun gördüğünüz ve satın almak istediğiniz takipçi sayınızı belirleyerek dilediğiniz siteye giriş yapabilirsiniz.Site üzerinden istediğiniz paketi seçerek kredi kartı bilgilerinizi girerek güvenli bir şekilde satın alım yapabilirsiniz.Ayrıca Twitter takipçi kasma sitelerinin çoğu satın alımlara özel takipçi hediyesi göndererek müşterilerini memnun etmektedir.


Ne kadar fazla Twitter takipçiniz varsa gelecekte yapacak olduğunuz gönderilerde o kadar fazla etkileşim ve takipçi kazanma ihtimaliniz artar.Twitter algoritması takipçi sayınızın 1000’i geçmesinden sonra sizi diğer insanların karşısına çıkaracaktır.Bu sayıyı geçebilmek uzun süreler alacağından ve tweetlediğiniz fikirlerinizin çok fazla insana ulaşmasını istiyorsanız ayrıca sponsorluk teklifleri gibi ek gelirlerinizin olması için takipçi satın almak önemli derecede etkilidir.


Twitter takipçi kasmak için takipçi satın almak kadar beğeni satın almak da diğer kullanıcıların dikkatini çekecektir. Sizin profilinize giren diğer kullanıcılar ilk olarak profil bilgilerinize baktıktan sonra takipçi ve beğeni sayıları dikkatini çekmektedir.Twitter beğeni satışı yapan internet siteleri kişisel bilgilerinizi istemeden güvenilir bir şekilde beğeni gönderme işlemini gerçekleştirmektedir. Twitter beğeni paketlerini kullanmanın avantajları:


  • Atılan tweetler ne kadar çok beğeni alırsa diğer kullanıcıların sizi retweet etme şansı da artar.
  • Bir işletme hesabına sahipseniz firmanızın güvenilirliği ve satın alımlarınız önemli ölçüde artar.
  • Twitter hesabınızdaki beğeni sayısının artışı sizi otomatik olarak keşfete düşürecek ve daha fazla kişinin profilinizi incelemesini sağlayacak böylelikle Twitter takipçi kasma işlemini rahatlıkla yapabileceksiniz. Hesabı sürekli popüler ve aktif tutmak için belirli periyotlarla beğeni ve takipçi satın almak ile sağlanabilir.Dikkat edilmesi gereken tek konu ücretsiz bir şekilde size takipçi göndereceğini ve bunun için sizden şifre talep eden siteleri kullanmamak. SSL kullanan sitelerden satın alım yapmak her zaman en güvenilir yöntemdir.